Produkcja i logistyka

Bezpieczeństwo pracy, znaczniki podłogowe i inne

Ze względu na presję czasu oraz wykorzystywanie wózków widłowych, praktycznie w każdej działaności- produkcyjnej, magazynowej i logistycznej- wzrasta ryzyko występowania sytuacji niebezpiecznych dla ludzi. Dlatego, bezpieczeństwo pracy (zgodnie z przepisami technicznymi dla stanowisk pracy 1.8) oraz prawidłowo zaprojektowane systemy oznakowania stają się coraz ważniejsze! W naszej ofercie znajduje się wiele produktów, które mogą być pomocne w stworzeniu bezpiecznej koncepcji magazynu. Znaczniki informacyjne, ostrzegawcze i zakazu doskonale wspomagają proces przestrzegania różnorodnych przepisów. Mogą one na przykład: przedstawiać informacje na temat konieczności noszenia obuwia ochronnego lub ograniczenia dotyczące dostępu do niektórych miejsc. Ponadto, na skrzyżowaniach szlaków komunikacyjnych, znaczniki bezpieczeństwa mogą zostać przyklejone do podłogi, aby stale przypomniać o zwiększonym ryzyku kolizji z wózkiem widłowym. Samoprzylepne taśmy podłogowe doskonale nadają się do wydzielania ciągów komunikacynych, do oznaczania obszarów przeciwpożarowych (np. z gaśnicami), czy doków załadunkowych. Dodatkowo, w miarę potrzeb, całość oznakowania podłogowego można uzupełnić znacznikami o różnych kształtach (np. stóp).


Taśmy podłogowe
Oznaczenie miejsc parkingowych
Znaczniki podłogowe
Ramka informacyjna DURAFRAME®
Profile ostrzegawcze i ochronne
Taśmy antypoślizgowe
close-small
Znaczniki podłogowe
Znaczniki ostrzegawcze, zakazu i nakazu
close-small
DURAFRAME®
Przejrzyste oznakowanie zakazów
close-small
Pojemnik DURABIN
Segregacja odpadów w miejscu pracy
close-small
DURAFRAME®
Instrukcje dotyczące bezpieczeństwa
close-small
Kieszeń magazynowa na stopę palety

Oznakowanie magazynu

Oznaczenia do magazynów i powierzchni produkcyjnych

80% komunikacji odbywa się w sposób wzrokowy. Z tego względu, przejrzyste oznakowanie powierzchni magazynowych, szlaków komunikacyjnych, czy miejsc składowania palet może być pomocne w usprawnieniu procesów produkcyjnych i zwiększeniu bezpieczeństwa. Oznakowanie magazynu za pomocą etykiet i kieszeni magazynowych w dużym stopniu wpływa na przejrzystość i efektywność Twojej organizacji. Ciągle dążymy do doskonałości. Aby zapewnić bezpieczną oraz wydajną eksploatację centrów magazynowych i logistycznych, jesteśmy skoncentrowani na opracowywaniu i produkcji najwyższej jakości rozwiązań. W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór produktów do oznakowania- od magnetycznych i samoprzylepnych kieszeni magazynowych, znaczników podłogowych w różnych kształtach po oznakowanie dotyczące bezpieczeństwa. Wszystko jest po to, aby Twój magazyn działał bezpiecznie i wydajnie. Dzięki, produktom do oznakowania firmy DURABLE możesz zaprojektować swój magazyn w sposób przejrzysty i uporządkowany, co z kolei, ma niezwykle istotny wpływ na wydajną i skuteczną logistykę.

Drukowanie etykiet do kieszeni magazynowych i kieszeni na informację

Czy chciałbyś łatwo drukować kody kreskowe i inne informacje oraz szybko wymieniać je na półkach w magazynie? W takim razie, nasze bezpłatne oprogramowanie do tworzenia etykiet DURAPRINT® jest dokładnie tym, czego potrzebujesz! Za pomocą programu DURAPRINT® możesz projektować etykiety do kieszeni magazynowych lub kieszeni na informację, zapisywać je i drukować w dowolnym miejscu. Poznaj, jak łatwo można tworzyć etykiety do produktów DURABLE.

Kieszenie na etykiety
Wersje: samoprzylepna lub magnetyczna
Kieszenie na dokumenty
Wersje: samoprzylepna lub magnetyczna, z magnesem neodymowym, z zakładką lub opaską mocującą
C-Profile
Magnetyczne listwy na etykiety
Oznakowanie miejsc na palety
Różne kształty
Kieszenie magazynowe na stopę palety
Wersje: niebieska lub żółta
Kieszenie wodoodporne

Porządek w sferze pakowania

Uporządkowane, ergonomiczne miejsca pracy, nie tylko ułatwiają pakowanie i kompletację zamówień, ale także usprawniają pracę na innych stanowiskach w magazynie lub zakładzie produkcyjnym. Celem dobrego planowania- przestrzeni do pracy- powinna być gwarancja, że wszystko, czego potrzebujesz, jest łatwo dostępne oraz znajduje się na odpowiedniej wysokości. Instrukcje dotyczące zasad bezpieczeństwa w pracy mogą być przedstawiane za pomocą systemów paneli prezentacyjnych lub samoprzylepnych ramek informacyjnych. Często do optymalizacji procesów i doskonalenia miejsc pracy stosowane są techniki wykorzystywane w metodzie Kaizen.

close-small
VARICOLOR®
Pojemniki z szufladami
close-small
DURAFRAME®
Ramki informacyjne do prezentacji instrukcji i zasad bezpieczeństwa
close-small
VARIO®
Panele do prezentacji informacji

Kosze na śmieci

Szukasz systemu utylizacji odpadów, który jest łatwy w użyciu od pierwszego spojrzenia? Jeżeli tak, przyjrzyj się naszym rozwiązaniom dotyczących odpadów. Poznaj, różnorodne akcesoria, kształty, kolory i pojemności.

• Niebieska pokrywa – Papier i tektura:

czasopisma, gazety, broszury, książki, katalogi, papier pakowy, papierowe materiały szkolne, pudełka na jajka, worki na mąkę i cukier itp.

• Żółta pokrywa – Plastik i opakowania:

plastikowe kubki (np. jogurtowe), styropianowe tacki na żywność, plastikowe torby, plastikowe butelki

• Szara pokrywa – odpady ogólne (wszystko, czego nie można poddać recyklingowi i nie jest niebezpieczne)

skóra, guma, resztki tkanin, porcelana, szklanki, artykuły higieniczne, brudny papier, kalka

• Zielona pokrywa: surowce wtórne, odpady organiczne, zielone szkło

Do surowców wtórnych należą materiały złożone, takie jak: kartony po napojach, opakowania po kawie

• Czerwona pokrywa – Metal:

puszki i konserwy, nakrętki do butelek, garnki i patelnie, narzędzia, sztućce, śruby

• Biała pokrywa: białe szkło

Pojemniki na surowce wtórne
Akcesoria do pojemników na odpady

Transport i wysyłka towarów

Organizacja w doku załadunkowym

W miejscu załadunku, kluczowe znaczenie mają dwie rzeczy: wydajność i szybkość! Palety i paczki muszą być oznakowane w taki sposób, aby był możliwy ich szybki załadunek. W tym przypadku, nasze kieszenie magazynowe z uchytami z drutu lub samoprzylepne kieszenie na dokumenty mogą być bardzo pomocne w polepszeniu efektywności całego procesu.

Kieszenie na dokumenty
Sortery do dokumentów
Systemy paneli prezentacyjnych
Ramki informacyjne
Oznakowanie podłogowe
close-small
Systemy paneli prezentacyjnych
Systemy paneli prezentacyjnych na stół, podłogę i ścianę
close-small
DURAFRAME®
Ramki informacyjne do prezentacji instrukcji dotyczących bezpieczeństwa

THINK LEAN - Optymalizacja wewnętrznych procesów za pomocą produktów DURABLE

Biuro i przestrzeń do pracy

Praca- zgodnie z metodą lean management- polega na usunięciu z życia zawodowego wszystkich procesów, które nie wnoszą do niego żadnej wartości oraz optymalizację tych, które działają poprawnie. Od biur w działach administarcyjnych, po zakłady produkcyjne i magazyny- produkty DURABLE mogą być pomocne w zwiększeniu efektywności Twoich pracowników. Jeżeli, chcesz dowiedzieć się więcej o metodzie lean management lub poznać, jak można wykorzystać nasze produkty, to znajdujesz się we właściwym miejscu.

Przechowywanie kluczy i pierwsza pomoc
Systemy informacyjne
Tablice magnetyczne i informacyjne
Biurowe kosze na śmieci

Miejsce pracy

close-small
Tablet Holder
Uchwyty do tabletów w układzie poziomym i pionowym
close-small
Podkłady na biurko
Szeroki wybór
close-small
CARD FIX
Uchwyt na kartę identyfikacyjną
close-small
DURAFIX® Clip
Klips magnetyczny do notatek i "karteczek-przypomnień" (4709)

Oznakowanie magazynu