Dlaczego ochrona rfid staje się coraz istotniejsza?

Płatności zbliżeniowe zyskują na popularności i są przykładem rosnącego zastosowania systemów RFID i NFC. Czy to w kartach debetowych, kredytowych, dokumentach tożsamości, paszportach czy kartach ubezpieczenia zdrowotnego- dane są już powszechnie zapisywane dla różnych potrzeb na kartach RFID i wykorzystywane np. w operacjach płatniczych i identyfikacyjnych. Pojawia się jednak problem- dane osobowe mogą być w niezauważony sposób sczytane za pomocą smartfonów przy użyciu odpowiedniej aplikacji. Futerały i etui na karty RFID SECURE oferują bezpieczną ochronę przed nieautoryzowanym odczytem danych w najczęściej używanym międzynarodowo zakresie na częstotliwości 13,56 MHz.


FAQ do RFID i NFC

Najczęściej zadawane pytania na temat systemów RFID i NFC.

Jak działa RFID?

RFID (z ang. radio frequency identification) opisuje system, składający się z transpondera stanowiącego elektroniczną pamięć danych oraz urządzenia odczytu. W ten sposób zapisywane są na kartach bankowych takie informacje jak nazwiska i dane konta, które mogą być odczytywane bezdotykowo przez fale elektromagnetyczne z wykorzystaniem czytnika, a także przez niektóre smartfony.

Jak działa NFC?

NFC (z ang. near field communication) to bezdotykowa i bezprzewodowa technologia komunikacyjna, umożliwiająca transmisję danych na krótkich dystansach przy pomocy fal radiowych. Przykładem tego jest np. wymiana danych w trakcie płatności bezgotówkowej, wykonywanej zbliżeniowo przy pomocy karty kredytowej.

Gdzie RFID znajduje zastosowanie?

Oprócz kart bankowych, dowodów osobistych, paszportów i praw jazdy przechowywanie danych za pomocą RFID jest stosowane również dla kart lojalnościowych, bonów upominkowych, kart ubezpieczeniowych czy innych kart identyfikacyjnych. RFID dzięki szybkiej wymianie informacji jest często wykorzystywane w kartach kontroli dostępu,  rejestrowaniu czasu pracy, systemach ERP czy w logistyce.

Jak rozpoznać, czy karta posiada kodowanie RFID lub NFC?

Symbole i miejsce ich ulokowania mogą się nieco różnić, w zależności od operatora. Wiarygodne informacje podają banki,  informując który symbol w jakim jest celu używany. Na przykład w paszporcie chip znaj

Jak działa etui ochronne na kartę RFID?

Etui RFID zapewnienia ochronę przed falami radiowymi, dzięki czemu przechowywane dane nie mogą być odczytane. Emisja sygnału radiowego jest zablokowana dla czytników kart.

Ochrona kart rfid od Durable

Etui ochronne RFID SECURE do kart bankowych i kredytowych
Zarówno etui ochronne na jedną kartę jak i etui ochronne na 8 kart, chroni karty w formacie karty kredytowej przed nieautoryzowanym odczytem danych na częstotliwości 13,56 MHz. Ochrona RFID zapewniająca bezpieczeństwo poufnych danych została potwierdzona certyfikatem TÜV.
Etui ochronne RFID SECURE do kart identyfikacyjnych i kart dostępu
Identyfikacja osób odbywa się w systemach kontroli dostępu i rejestracji czasu pracy zwykle za pomocą RFID. Karty posiadające tę funkcję są zaopatrzone także w chip RFID. Uchwyt do kart RFID SECURE dla jednej lub dwóch kart także posiada certyfikat TÜV i ochronę RFID na częstotliwości 13,56 MHz.

Certyfikat tüv powtierdzający ochronę kart rfid

Wszystkie produkty RFID SECURE zostały przetestowane przez SGS TÜV Saarland Forster GmbH dla stosowanej komercyjnie częstotliwości 13,56 MHz. Przy stosowaniu produktów RFID SECURE informacje zawarte na kartach RFID są chronione przed nieautoryzowanym odczytem.

Produkty RFID SECURE

Etui na kartę RFID SECURE 54x86 mm
Numer produktu: 8900
Etui na kartę RFID SECURE 54x86 mm
Etui na kartę RFID chroniące przed nieautoryzowanym dostępem do danych osobowych.
Etui na kartę RFID SECURE 54x86 mm opakowanie detaliczne
Numer produktu: 8903
Etui na kartę RFID SECURE 54x86 mm opakowanie detaliczne
Etui ochronne na 1 kartę RFID SECURE chroniące przed nieautoryzowanym dostępem do danych osobowych.
Etui na karty kredytowe RFID SECURE
Numer produktu: 2309
Etui na karty kredytowe RFID SECURE
Etui na karty RFID chroniące przed nieautoryzowanym dostępem do danych osobowych.
Okładka na paszport RFID SECURE 189x129 mm
Numer produktu: 2144
Okładka na paszport RFID SECURE 189x129 mm
RFID etui na paszport chroniące przed nieautoryzowanym dostępem do danych osobowych.
Etui do kart identyfikacyjnych RFID SECURE z klipem na 1 kartę
Numer produktu: 8901
Etui do kart identyfikacyjnych RFID SECURE z klipem na 1 kartę
Etui na kartę RFID chroniące przed nieautoryzowanym dostępem do danych osobowych.
Etui do kart identyfikacyjnych RFID SECURE z klipem na 2 karty
Numer produktu: 8902
Etui do kart identyfikacyjnych RFID SECURE z klipem na 2 karty
Etui na kartę RFID chroniące przed nieautoryzowanym dostępem do danych osobowych.