Zrównoważenie społeczne w DURABLE

Firma jest tak dobra, jak jej pracownicy. Dlatego w DURABLE stawiamy na ludzi, kładziemy nacisk na know-how, motywację i ducha zespołu. Udany biznes zawsze wymaga wiedzy i umiejętności. Naszym pracownikom oferujemy szerokie możliwości kształcenia i szkolenia. W tym celu, stworzyliśmy wewnętrzny system edukacji, którego zadaniem jest indywidualne wsparcie pracowników.

Znakomita organizacja szkoleń

Każdego roku przyjmujemy około 30 stażystów w 13 różnych praktykach. Dzięki temu, utrzymujemy wysoki poziom edukacji, a tym samym dokonujemy zrównoważonej inwestycji w naszą przyszłość. W 2021 roku DURABLE po raz siódmy z rzędu otrzymało certyfikat „wybitnej organizacji szkoleniowej”. Ertragswerkstatt GmbH Werdohl docenił firmę za jej duże zaangażowanie, wysoką satysfakcję i pozytywnie oceniany system szkoleń. Naszym celem jest zaoferowanie stałej pracy wszystkim stażystom, którzy pomyślnie ukończyli szkolenie. Jednakże, nasze zaangażowanie zaczyna się dużo wcześniej: poprzez sponsoring- DURABLE- nawiązało ścisłą współpracę z lokalnymi szkołami, co przyczynia się do sytuacji, iż wśród ​​potencjalnch, przyszłych pracowników wzrasta znajomość i zainteresowanie samą firmą.

Przyjazna rodzinie i elastyczna

W firmie DURABLE bardzo zależy nam na tym, aby nasi pracownicy czuli się w niej jak w domu. W czasach różnorodnych specjalizacji oraz lokalnych niedoborów wykwalifikowanych pracowników, szczególnie ważne jest prowadzenie rekrutacji wśród członków rodzin obecnych pracowników i oczywiście, utrzymania ich w firmie. W DURABLE, nasi pracownicy cieszą się doskonałymi warunkami pracy, dobrą atmosferą i rodzinnym klimatem firmy. Oprócz możliwości elastycznych godzin pracy, DURABLE utrzymuje „durable minis”, własne centrum opieki dziennej- zlokalizowane w centrali w Iserlohn. Ośrodek zapewnia stałą opiekę nad dziećmi, do momentu, aż nie będą gotowe na pójście do szkoły. Dzieci- zgodnie z najnowszymi standardami- skupione są w małych grupach. W 2018 roku firma DURABLE poprzez swoje działania i planowanie w sferze udoskonalenia połączenia życia zawodowego z życiem rodzinnym- ponownie otrzymała tytuł „Firmy Przyjaznej Rodzinie''.

Mobilność przyjazna dla środowiska

Jako firma, korzystamy z możliwości wspierania indywidualnych inicjatyw naszych pracowników na rzecz zrównoważonego stylu życia, a tym samym wnosimy ważny wkład w ochronę środowiska i klimatu. Ponadto, aby zachęcić ich do ćwiczeń i przyczynić się do ograniczenia ruch ulicznego- firma DURABLE oferuje wszystkim swoim pracownikom- możliwość wzięcia w leasing „roweru firmowego". Niezależnie od tego, czy jest to rower miejski, turystyczny, górski, czy wyścigowy – każdy rodzaj roweru może służyć jako środek dojazdu do pracy. Dzięki ulgom podatkowym, można w ten sposób zaoszczędzić do 40% kosztów- w porównaniu z zakupem własnego roweru. Dodatkowo, przekształcając flotę naszych pojazdów, zrobiliśmy kolejny krok w kierunku zwiększenia naszego wkładu w ekologię. Pojazdy hybrydowe i jeden samochód elektryczny są dostępne do podróży służbowych, między naszymi zakładami w Iserlohn i Kamen, a także do odwiedzania naszych klientów i innych partnerów biznesowych.