Menu

100 lat DURABLE

Kamienie milowe w historii sukcesu

Od pierwszego skoroszytu z klipsem do innowacyjnych, nowoczesnych koncepcji stanowisk pracy: niemiecki producent DURABLE od 100 lat przekonuje dzięki pionierskim rozwiązaniom w miejscu pracy - zarówno w kraju, jak i za granicą.

DURABLE - znaczy trwałe, nazwa mówi sama za siebie. Ideą tej marki w jej całej 100-letniej działalności są: przyszłościowe rozwiązania dla nowoczesnych form pracy, wysoka jakość produktów i wielokrotnie nagradzany design. Sposób pracy zmienił się ogromnie w ciągu ostatnich 100 lat na całym świecie. Klasyczne biuro z maszyną do pisania i kalką to już przeszłość, podobnie jak transport towarów wagonami.

Komputery, urządzenia mobilne i metody takie jak Kaizen  oraz efektywna  praca  i lean management zmieniły środowisko pracy tak samo, jak rosnąca elastyczność w odniesieniu do godzin pracy i lokalizacji. DURABLE wpasowując się w trendy oferuje obecnie szeroką gamę nowoczesnych produktów do pracy w wielu różnych branżach: od uchwytów na tablety, po systemy zarządzania kablami oraz od organizacji urządzeń mobilnych po różne koncepcje etykietowania i prezentacji.

 

 

Kamienie milowe w 100-letniej historii firmy

Od założenia firmy  w 1920 r. poprzez rozbudowę zakładów produkcyjnych, ekspansję i wiele innowacji  produktowych: Dowiedz się wszystkiego o najważniejszych kamieniach milowych w kronice DURABLE  >>

Dobra pozycja na arenie międzynarodowej

 

DURABLE sprzedaje swoje portfolio produktów w ponad 80 krajach. Oprócz 12 filii i przedstawicielstw w Europie i USA producent marki współpracuje z dystrybutorami w wielu krajach.

Przegląd wszystkich filii i oddziałów >>


Działania proekologiczne

Zarządzanie przyjazne środowisku jest ważniejsze niż a dla DURABLE jest częścią podstawowego zrozumienia nowoczesnego biznesu. Oszczędności w zużyciu energii elektrycznej, ciągła optymalizacja wewnętrznego procesu recyklingu i redukcja emisji CO2 to przykłady działań przyjaznych środowisku w ostatnich latach. Ponadto seria produktów z oznaczeniem Błękitny Anioł (Der Blaue Engel) spełnia również specjalne wymagania w zakresie trwałości i przyjazności dla środowiska.

Więcej informacji na temat asortymentu ze znakiem Błękitny Anioł >>

Znakomite innowacje produktowe

Archiwizacja bez dziurkowania: w 1959 r. DURABLE wymyśla folder z klipem DURACLIP®. Od tego czasu sprzedano 500 milionów sztuk.

Trwałe systemy paneli informacyjnych ze specjalną gwarancją: panele DURABLE zawsze przekonują innowacyjnymi funkcjami i możliwościami łączenia.

W 2009 roku DURABLE wprowadza na rynek zupełnie nową formę prezentacji: ramkę informacyjną DURAFRAME®. Wielokrotnie nagradzany, sprzedany w milionach egzemplarzy. Jest nawet do obejrzenia w kampanii telewizyjnej z 2018 roku.


Wprowadzone w 2012 roku pojemniki z szufladami VARICOLOR® szybko stały się bardzo popularna dzięki eleganckiej, subtelnej kolorystyce. Dlatego seria VARICOLOR® dzięki pojemnikom i akcesoriom biurkowym stale się rozwija.

Dzięki najnowszym osiągnięciom DURABLE po raz kolejny pokazuje wyczucie nowoczesnych trendów pracy:

Seria TABLET HOLDER umożliwia wydajną pracę i prezentację za pomocą tabletów.

System zarządzania kablami CAVOLINE® pozwala uporządkować splątane kable zarówno w miejscu pracy jak i w domu.

Wielofunkcyjne wózki QUADRO® łączą wszechstronne zastosowania ze stylową elegancją w modnych kolorach.

Uchwyty do monitorów DURABLE oferują szczególnie elastyczne rozwiązanie dla ergonomicznych miejsc pracy.

The lighting brand LUCTRA®

 

W 2015 roku DURABLE otwiera kolejny segment z nową marką oświetleniową LUCTRA®. Lampy stołowe, stojące i mobilne LUCTRA® zdobyły wiele nagród i zapewniają dobre oświetlenie w biurze lub w domu. Profesjonalny, biologicznie skuteczny system oświetlenia LED wykorzystuje najnowsze odkrycia naukowe dotyczące wpływu światła na ludzi (Human Centric Lighting). Światło LUCTRA® może prawie całkowicie odtworzyć naturalne światło dzienne, wspierając tym samym wewnętrzny zegar biologiczny i promując dobre samopoczucie.

Więcej o LUCTRA® >>